PDF Tisk Email

B&H Triatlon České Budějovice

Do jedinečného prostředí vrcholných soutěží železných mužů a žen uvedl českobudějovický oddíl od první poloviny 90. let řadu sportovních osobností i nových závodů. Od roku 1997 se členové B&H umisťují v popředí českého poháru v duatlonu a triatlonu. Mezi největší úspěchy se řadí získání několika mistrovských trikotů a reprezentace v evropském poháru zimního triatlonu.

Z organizačních počinů má vedle desetiletí jihočeského triatlonu, pořádaného nepřetržitě od roku 1993 v Trhových Svinech, mimořádný význam podíl na organizaci v Mezinárodního mistrovství ČR dlouhém duatlonu v Českém Krumlově.

Za velmi dobrými výsledky stojí vedle cílevědomého úsilí všech členů oddílu sportovní přátelství a aktivní účast celých rodin závodníků. Svůj název získal podle iniciál zakladatelů Martina Brožka a Milana Hendrycha, kteří se poprvé roku 1993 rozhodli porovnat své výkony a v létě uspořádali 1. ročník triatlonového závodu v Trhových Svinech na tratích 500 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu.

Oficiálně byl B&H zaregistrovaný Českým svazu triatlonu v roce 1995. V krátké době se členská základna rozšířila a dostavily se první úspěchy na krajské i republikové úrovni. K pořádaným závodům spolu s triatlonem v Trhových Svinech přibyly běžecké závody v Zátoni a silvestrovský běh v Trhových Svinech, od roku 1999 mezinárodní závod českého poháru Duatlon Český Krumlov.

V aktivitách oddílu důležitou roli hraje dlouhodobá péče o budoucí reprezentaci. Závody počítají s dětskými kategoriemi včetně těch nejmladších. Příklady táhnou a v B&H Triatlon mají i malí závodníci zkušenosti z velkých závodů po celé republice. Prostředky vynaložené na juniory jsou zárukou kvalitní základny celého oddílu do budoucna.

 
B&H Triatlon České Budějovice, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting